ORSZAK TRZECH KRÓLI 2020

IMG 20200106 140800 1

Kilkanaście tysięcy mieszkańców Białegostoku uczciło uroczystość

Objawienia Pańskiego w Orszaku Trzech Króli.

Jak co roku nasza szkoła uczestniczyła i reprezentowała kontynent europejski w kolorze czerwonym.

Hasłem Orszaku były słowa: „Cuda, cuda ogłaszają”.

Metropolita Białostocki abp Tadeusz Wojda podążał wraz z barwnym i rozśpiewanym orszakiem, który przeszedł przez centrum Stolicy Podlasia. Radosne spotkanie poprzedziła uroczysta Msza św. w białostockiej Archikatedrze.

 

Relację można zobaczyć na: https://archibial.pl/wiadomosci/1971-bialostocki-orszak-trzech-kroli/

Opracowała: Barbara Rogalewska

IMG 20200106 140612 1IMG 20200106 141006

Godziny pracy sekretariatu

Od 2 stycznia 2020 roku sekretariat szkoły będzie czynny:

 

Poniedziałek: 7:30 - 13:30

Wtorek: 8:30 - 14:30

Środa: 10:00 - 16:00

Czwartek: 8:30 - 14:30

Piątek: 8:30 - 14:30

Ekumeniczne kolędowanie

W dniu 18 grudnia 2019 r. odbyło się w naszej szkole ekumeniczne kolędowanie, podczas którego uczniowie w imieniu całej społeczności szkolnej składali życzenia świąteczne dyrekcji i pracownikom szkoły.

DSC 9683

Jezus przyjął człowieczeństwo, aby przybliżyć nas do Boga Ojca. Przez Chrystusa dostępujemy wszelkiego dobra i On nas podtrzymuje na drogach naszego życia, abyśmy nie zginęli

ale żyli w wiecznej szczęśliwości.

Łącząc się w radości przeżywania tajemnicy wcielenia Syna Bożego – tajemnicy miłości i naszego odkupienia życzymy pełni otwarcia na przyjęcie prawdy o Jego obecności pośród nas

aż do skończenia świata.

Szkolna Akcja Charytatywna „Dar Aniołka”

DSC 9683Zbliżający się czas świąt Bożego Narodzenia, w czasie których przeżywamy DSC 9684przyjście na świat Zbawiciela w ubogiej stajence, zachęca nas do otwierania serc, dostrzegania wokół siebie tych, którzy są bardziej potrzebujący i dzielenia się z nimi tym, co mamy.

W dniu 17 grudnia 2019 r. o godz. 16.00 odbyło się w naszej szkole wspólne kolędowanie, połączone z licytacją różnych pięknych przedmiotów, w tym aniołów wykonanych przez uczniów i ich rodziców oraz kiermaszem, również wykonanych przez nich, artykułów świątecznych.

Podczas kolędowania wystąpili uczniowie z klasy 7 C - Nina Kriksunowa (z mamą), Julia Olszewska i Oskar Płoński, a także chór szkolny. Niespodzianką był występ laureatki głównej nagrody w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Idzie zima, będą święta" - Natalii Jarmoc z klasy 4 B - która wyrecytowała swój wiersz konkursowy.

Licytacja przebiegła w trzech etapach, a wylicytowane sumy przeszły najśmielsze oczekiwania autorów prac. Również kiermasz cieszył się ogromnym powodzeniem, a kupić można było zarówno przepiękne ozdoby choinkowe i dekoracje, jak również świąteczne upominki i łakocie. Smakowitym akcentem okazał się kiermasz ciast i pierników, można tu było poczęstować się na miejscu, a także wypić filiżankę kawy czy herbaty.

Całości dopełniała piękna, klimatyczna dekoracja sali gimnastycznej, w której spotkanie się odbyło oraz sympatyczna, radosna, przedświąteczna atmosfera. Ale najważniejszy był cel - zgromadzenie funduszy na rehabilitację byłego ucznia naszej szkoły, Marcina. Życzymy mu oraz całej jego rodzinie błogosławionych świąt, poprawy zdrowia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Autor zdjęć: Mariusz Ogryzko

Opracowała: Joanna Pisarska

DSC 9670DSC 9674DSC 9675DSC 9680

Czytaj więcej...

Wojewódzki Konkurs Chemiczny 2019

ETAP REJONOWY

Serdecznie zapraszam uczniów biorących udział w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego wraz z opiekunami 11 grudnia 2019 r. na godzinę 9.20 do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Białymstoku przy ul. Słowackiego 4 w Białymstoku.

O godz. 9.30 na II piętrze odbędzie się spotkanie z Dyrektorem Szkoły.

Każdy uczestnik powinien posiadać kartę kodową, podpisaną przez dyrektora szkoły, w której się uczy oraz przez rodzica/prawnego opiekuna, legitymację szkolną, długopis (czarny lub niebieski) oraz prosty kalkulator.

Przydział sal umieszczony zostanie w holu przy szatni na tablicy oraz na drzwiach poszczególnych sal.

Czas trwania konkursu 10.00 - 11.30. (90 min)

* Członków Komisji Konkursu, powołanych przez Podlaskiego Kuratora Oświaty, zapraszam do sali 110 na I piętrze na godz. 9.00.

 * Opiekunów zapraszam do sali 111 na I piętrze.

Szkoła nie udostępnia testu konkursowego, będzie on zamieszczony na stronie Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

Zgodnie z regulaminem Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego:

*Wojewódzka Komisja Konkursowa, wspólnie z przewodniczącymi rejonowych komisji konkursowych, weryfikuje prace w ciągu 3 dni od daty przeprowadzenia konkursu.

 * Najpóźniej następnego dnia po zakończeniu weryfikacji, Przewodniczący Wojewódzkiej Komisji Konkursowej, podaje wyniki konkursu, które będą zamieszczone na stronie internetowej szkoły będącej siedzibą Wojewódzkiej Komisji (Szkoła Podstawowa nr 45 w Białymstoku).

 * Listy uczestników zakwalifikowanych do stopnia wojewódzkiego będą opublikowane na stornie internetowej Kuratorium Oświaty w Białymstoku (zakładka: Wojewódzkie konkursy przedmiotowe organizowane przez Podlaskiego Kuratora Oświaty – listy uczniów)

 Justyna Zdrodowska – Przewodnicząca Rejonowej Komisji Konkursu Chemicznego

Tydzień Edukacji Globalnej 2019

4

18-22 listopada 2019 roku to Tydzień Edukacji Globalnej na całym świecie. W tym roku pod hasłem: „Pobudka. Ostatni dzwonek dla klimatu”. W naszej szkole również o tym rozmawialiśmy.

Klasa 3a pod kierunkiem p. Iwony Sadowskiej, po wspólnej dyskusji oraz zajęciach o paliwach kopalnych, przygotowała plakaty pt. „Nasza szkoła może być EKO” oraz odbyły się również warsztaty tworzenia ekologicznych bajeczek.

Grupa uczniów klas 6,7 i 8 zapoczątkowała spotkania pod hasłem: Młodzież dla klimatu. Wspólnie podejmują inicjatywy mające na celu uświadomienie społeczności szkolnej skutki zmian klimatycznych oraz działania, które może podjąć każdy z nas. Spotkania odbywają się w piątki o godz. 11.20 w sali 110. Grupa najbardziej zaangażowanych uczniów przygotowuje film pt. „Nasza szkoła jest EKO” pod kierunkiem p. Justyny Zdrodowskiej oraz p. Mariusza Ogryzko.

Przedstawiciele klas 6,7 i 8 wzięli udział w spotkaniu w SP 43 im. S. Kossak pt. „Biblioteka Osobowości Globalnych”. Pogłębili swoją wiedzę o przyczynach i skutkach zmian klimatycznych na świecie i na Podlasiu. W grupach, razem z uczniami z innych szkół, przygotowali hasła i transparenty proekologiczne i nawołujące do natychmiastowych działań w sprawie klimatu. Wspólnie przygotowali protest.

Na lekcjach biologii, chemii, etyki oraz zajęciach z wychowawcą również poruszana była tematyka zanieczyszczeń i zmian klimatycznych.

Nasza szkoła wzięła też udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska.

Skąd pochodzi czekolada? W jaki sposób trafia ona do naszych sklepów? Na te pytania próbowała znaleźć odpowiedź klasa I a. Dzieci wysłuchały bajki pt. „Tosia odkrywa czekoladę”, która przedstawia niezwykłą podróż tytułowej bohaterki. Zapoznały się z procesem produkcji czekolady i zrozumiały na czym polega Sprawiedliwy Handel (Fair Trade).

Na warsztatach Euroweek w Międzygórzu uczniowie poznawali piękno i kulturę krajów azjatyckich poprzez udział w prezentacjach i tańcach z wolontariuszami, min. z Wietnamu, Indonezji, Turcji.

Mam nadzieję, że razem będziemy działać przez cały rok!

Prośba o wypełnienie ankiety

W związku z realizacją zadania zleconego przez Prezydenta Miasta dotyczącego organizacji prawidłowego żywienia w szkołach i placówkach oświatowych prosimy o wypełnienie ankiet skierowanych do uczniów i rodziców w nieprzekraczalnym terminie do 29 listopada 2019 roku.

 

Ankieta skierowana do Rodziców szkół podstawowych, średnich
http://ankiety.ckubialystok.pl/index.php/712649?lang=pl

 

Ankieta skierowana do Uczniów.
http://ankiety.ckubialystok.pl/index.php/264222?lang=pl

 

 ankieta

Podkategorie