Osiągnięcia - rok szkolny 2011/2012

 

 

 

Ogólnopolski Konkurs Mitologiczny „Klio 2012”

 

I miejsce w województwie- Aleksandra Saulewicz- kl.IVb

 

opiekun: M. Szyłak

 

 

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Mitologii Greckiej

W MITOLOGICZNYM ŚWIECIE ZNAKÓW I SYMBOLI

 

Kacper Wołosik  zajął  III miejsce,  Izabela Dzienis -wyróżnienie

 

opiekun: M. A. Okuła

 

 

Konkurs Poetycki "Szczęśliwe dzieciństwo w moich oczach"

 

Justyna Anryszukkl. IV b (III miejsce) 
Maciej Gnatowskikl. V c (wyróżnienie)

 

                                                                                                        opiekun: M. A. Okuła

 

Wyniki uczniów klas II-VI Szkoły Podstawowej nr 1

im. Juliusza Słowackiego w Białymstoku

z Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny 2012 przeprowadzonego w dniu 15 marca 2012 roku.

 

 

Klasy II – Kategoria ŻACZKI, wśród 42 osób; wyróżnienie otrzymali:

1. Jabłoński Paweł IIc

2. Łuszczewski Kamil IIb

3. Łazarecka Inka IIa

4. Gajdziński Mateusz IId

5. Sokołowska Anna IIc

 

Klasy III – kategoria MALUCH, wśród 37 osób; wyróżnienie otrzymali:

 

 

1. Kiercul Piotr IIIc

2. Konopko Klaudia IIIb

3. Bagiński Jakub IIId

4. Perkowska Aleksandra IIIa

5. Ignatowska Izabela IIIc

 

Klasy IV – kategoria MALUCH, wśród 31 osób

  • Wynik bardzo dobry i nagrodę otrzymał Moroz Miłosz IVb
  • Wyróżnienie otrzymali:

1. Klebanowska Dominika IVc

2. Małyszko Andrzej IVa

3. Koda Natalia

 

Klasy V – kategoria BENIAMIN, wśród 18 osób wyróżnienie otrzymali:

1. Radłowski Kamil Va

2. Seredyńska Blanka Vc

 

Klasy VI – kategoria BENIAMIN, wśród24 osób

  • Wynik bardzo dobry i nagrodę otrzymała
  • Sadowska Daria VIa
  • Wyróżnienie otrzymali:

1. Królik Jakub VId

2. Orłowski Mateusz VIa

3. Debek Wojciech VIb

 

Wszystkim uczniom gratulujemy

i życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach z MATEMATYKĄ

 

 

 

 

"Godzina z bajką - bajka akadyjska"

Finał quizu

 

II miejsce

 

zespół:

 

Weronika Kulfan, Ola Perkowska,

 

Kacper Popławski i Michał Magnuszewski

 

opiekunowie: Bożena Gawryłkiewicz, Alina Gorzechowska, Urszula Krysiuk

 

 

WOJEWÓDZKI KONKURS LITERACKI

"Tu jest moje miejsce, tu jest mój dom"

 

  I nagroda

Julka Dmochowska kl.IVb

 

opiekun: Małgorzata Agata Okuła

 

Konkurs Wojewódzki "Białostocczyzna znana i nieznana"

II edycja „Historia w świątyniach zaklęta"

 

III nagroda

Aleksandra Saulewicz kl.IVb

  III nagroda

Katarzyna Sokołowska kl.VIb

wyróżnienie

Magdalena Burel kl.IVb i Aleksandra Datczuk kl.VIb

 

opiekunowie: Marzena Szyłak, Krystyna Oniszczuk

 

 

Międzyszkolny Konkurs Literacki

 

"Snują się baśnie, bajeczki...."

 

I nagroda

 

Mateusz Suszczyński kl.IIIa

 

opiekunowie: Bożena Gawryłkiewicz, Alina Gorzechowska, Urszula Krysiuk

 

 

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

 

"Poezja ulubionego poety"

 

 

I nagroda

 

 

Małgosia Sierocka kl.Vc

 

 

  opiekunowie: Bożena Gawryłkiewicz, Urszula Krysiuk

 

 

Wojewódzki Konkurs Recytatorski klas III

 

"Poeci naszym dzieciom-Maria Konopnicka"

 

III nagroda

Kacper Popławski kl. IIIa

 

opiekunowie: Bożena Gawryłkiewicz, Dorota Kulesza, Urszula Krysiuk

 

 

Konkurs Ojczyzny Polszczyzny 2011-12

MAŁY FINAŁ OGÓLNOPOLSKI

 

wyróżnienie

Daria Sadowska kl.VIa

      

opiekun:  Izabela Sarosiek

 

   VI  Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

 

           „Prawda o Sybirze”

 

      II miejsce

Karol Zimnoch  kl.V c

      wyróżnienie

Iga Tarasewicz – Wosik kl. VI c

      

opiekun: Elżbieta Badońska, Małgorzata Okuła

 

 

        V  Miejski Konkurs Poetycki

 

         „ Miłość – wszędzie jej pełno …”

 

   III miejsce

Zuzanna Kita kl. VI b

   wyróżnienie 

Zuzanna Maliszewska kl. VI b

    

opiekun: Elżbieta Badońska

 

 Wojewódzki Konkurs

 

"Śladami podlaskich tradycji"

 

 I nagroda dla klasy V c

 

opiekun: Marzena Szyłak

 

WYNIKI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

 

JĘZYK POLSKI

 

Gabriela Ożlańska kl.VIb - lauratka

 

Zuzanna Maliszewska kl.VIb - laureatka

 

JĘZYK ANGIELSKI

 

Daria Sadowska kl.VIa - laureatka

 

Gabriela Pendras kl.VIa - laureatka

 

Marta Malinowska kl.VIb -laureatka

 

Natalia Roleder kl.VIb - laureatka

 

MATEMATYKA

 

Daria Sadowska kl.VIa - laureatka

 

Karolina Prokopiuk kl.VIc - finalistka

 

Krzysztof Suszczenia kl.VIb - finalista

 

HISTORIA

 

Daria Sadowska kl.VIa - laureatka

 

G R A T U L A C J E !!!!!

 

 

Miejski Konkurs Poetycki o laur "Złotego Pióra"

 

"Mój mały przyjaciel"

 

nagrody

Olga Masłowiecka kl.IIId

 

Paweł Zajkowski kl.IIId

 

Jakub Bagiński kl.IIId

 

Mateusz Suszczyński kl.IIIa

 

opiekunowie: K. Cyrynowska, B. Gawryłkiewicz, A. Gorzechowska, U. Krysiuk

 

 

Międzyszkolny Konkurs Literacko-Plastyczny

 

"Zaproszenia do  świata baśni"

/kategoria plastyczna/

II nagroda

Mateusz Suszczyński kl.IIIa

wyróżnienie

Ula  Radziszewska kl.IIIa

 

opiekunowie:  B. Gawrylkiewicz,  A. Gorzechowska, Z. Strzałkowska

 

 

Międzyszkolny Konkurs Poetycki

 

"Biblioteka dobre miejsce dla człowieka"

nagrodzeni

Adam Michalik  kl.IIId

Jakub Bagiński  kl.IIId

opiekunowie: B. Gawryłkiewicz, K. Cyrynowska, Z. Strzalkowska

 

Wojewódzki  Konkurs Literacko-Plastyczny

 

" Czy znasz  twórczość..."

wyróżnienie

 

Mateusz Suszczyński kl.IIIa

opiekun: B. Gawryłkiewicz, A. Gorzechowska, Z. Strzałkowska

 

 

 

Wojewódzki Konkurs Literacko-Plastyczny

 

"Nowe przygody koziołka Matołka"

 

nagroda

Kacper Popławski kl.IIIa

wyróżnienia

Aleksandra Perkowska kl.IIIa

Mateusz Suszczyński kl.IIIa

 

opiekunowie:

Bożena Gawryłkiewicz, Alina Gorzechowska, Zofia Strzałkowska

 

rok  szkolny 2010/2011

 

WYNIKI  WOJEWÓDZKICH  KONKURSÓW  PRZEDMIOTOWYCH

 

Konkurs Języka Polskiego

 

Daria Sadowska Va-laureatka

 

Joanna Sierocka VIb- laureatka

 

Elżbieta Sokolińska VIc-laureatka

 

 Konkurs Języka Angielskiego

 

Daria Sadowska Va-finalistka

 

Weronika Malinowska VIc-laureatka

 

Konkurs Historyczny

Joanna Sierocka kl.VIb -laureatka

 

                                                        GRATULUJEMY UCZNIOM I NAUCZYCIELOM !!!

 

LISTA OSÓB, KTÓRE UZYSKAŁY

 WYNIK BARDZO DOBRY LUB WYRÓŻNIENIE

 W KONKURSIE MATEMATYCZNYM

„KANGUR 2011”

 

KANGUREK ( KLASY I i II)

1.KIERCUL PIOTR - bardzo dobry

2.CHOIŃSKI GRZEGORZ - bardzo dobry

3.FILON JAKUB - bardzo dobry

4.RADŁOWSKI TOMASZ - bardzo dobry

MALUCH (KLASY III i IV)

1.MOROZ MIŁOSZ - bardzo dobry

2.ROZMYSŁOWSKI MICHAŁ - wyróżnienie

3.BYKOWSKI PATRYK - wyróżnienie

4.MAŁYSZKO ANDRZEJ - wyróżnienie

5.OLSZEWSKA NATALIA - wyróżnienie

6.BELBOT GABRIELA - wyróżnienie

7.KLEBANOWSKA DOMINIKA - wyróżnienie

8.KODA NATALIA - wyróżnienie

BENIAMIN (KLASY V i VI)

1.SADOWSKA DARIA - bardzo dobry

2.DĘBEK WOJCIECH - wyróżnienie

3.KRÓLIK JAKUB - wyróżnienie

4.PROKOPIUK KAROLINA - wyróżnienie

5.RODAKOWSKA ALEKSANDRA - wyróżnienie

G R A T U L U J E M Y !

 

Festiwal Talentów i Niezwykłych Umiejętności

wyróżnienie

uczennice kl.IIIa

Kinga Płońska

Maria Supińska

                                                                        opiekun: I. Sadowska

 

Miedzyszkolny Konkurs Literacki

"I Ty możesz zostać Andersenem"

wyróżnienie

Maria Supińska kl.IIIa

                                                                                  opiekun: I. Sadowska

Miejski Konkurs Plastyczny

" Powódź , pożar dniem czy nocą-straż przychodzi Ci z pomocą"

I miejsce

Mateusz Suszczyński kl.IIa

opiekun: A. Gorzechowska

 

Wojewódzki Konkurs Plastyczny

"Jan Paweł II-pielgrzym na drogach świata"

wyróżnienie

Jakub Suszczyński kl.VIb

opiekun M. Maziewska

 

 

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Poezja ks. Jana Twardowskiego

" Z tą poezją można żyć"

II nagroda

Małgorzata Sierocka kl.IVc

III nagroda

Urszula Jabłońska kl.VIc

                                            opiekunowie: B. Gawryłkiewicz, Z. Strzałkowska

 

 

Międzyszkolny Konkurs Literacki

"Finał z bajką francuską"

organizator: Biblioteka Uniwersytecka im. J. Giedroycia

I nagroda

uczennice kl.IIIc

Aleksandra  Bielawiec

Dominika Klebanowska

Zuzia Kopyczyńska

Milena Szmelcer

przygotowanie: B. Gawryłkiewicz

 

Międzyszkolny Konkurs literacko-plastyczny

" Zaproszenie do świata baśni"

w kategorii plastycznej

   I nagroda 

Mateusz Suszczyński kl.IIa ( w kategorii kl.I-III)

I nagroda

 

Jakub Suszczyński kl.VI b ( w kategori kl.IV-VI)

opiekunowie: B. Gawryłkiewicz Z. Strzałkowska


 

         

 

 

Miejski Konkurs Ortograficzny

II miejsce

Magdalena Burel kl.IIId

                                              opiekun: Beata Żukowska

 

 X Ogólnopolski Konkurs Poetycki

"Ocalić od zapomnienia"

 

III nagroda

Jakub Suszczyński kl.VIb

 

Międzyszkolny Konkurs Poetycki

"Miasto i region w Unii Europejskiej"

nagroda główna

Jakub Suszczyński kl. VIb

                                     opiekunowie:B. Gawryłkiewicz

                                                         Z. Strzałkowska

IX Międzyszkolny konkurs

"Supergłowy 2011"

wyróżnienie

Jacek Cholewicki kl.IIIa

                                                                              opiekun: I. Sadowska

 

Ogólnopolski  Konkurs  Poetycki

"Jutro... w  świat"

I nagroda

Joanna Sierocka kl.VIb

                                        opiekun: I. Sarosiek

 

 

 

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny

IV edycja

"Mój kolega cudzoziemiec i jego Ojczyzna"

wyróżnienie

Aleksandra Bielawiec kl.IIIc

 

 

Międzyszkolny Konkurs Literacki

IV edycja

Mój kolega cudzoziemiec i jego Ojczyzna"

nagroda główna

Katarzyna Kubasik kl.VIb

opiekunowie: B. Gawryłkiewicz , Z. Strzałkowska

 

 

II Wojewódzki Konkurs Plastyczny

" Tradycje świąt Bożego Narodzenia na Podlasiu"

I nagroda

Aleksandra Bartkowiak kl.VIa

II nagroda

Jakub Suszczyński  kl.VIb

                                                   opiekun : Mirosława Maziewska

 

II Festiwal Sztuki Bożonarodzeniowej

"Boże Narodzenie w poezji i prozie"

I nagroda

Małgorzata Sierocka kl.IV c

III nagroda

Urszula Jabłońska kl.VI c

                                                                                                                  nauczyciele-bibliotekarze

                                                                                                           B. Gawryłkiewicz  Z. Strzałkowska

 

Miedzyszkolny Konkurs Recytatorski

" Idzie zima będą święta"

 

I nagroda

Urszula Jabłońska kl.VIc

II nagroda

Joanna Sierocka kl.VIb

III nagroda

Piotr Bosko kl.IIIb

                                                                   opiekunowie: B. Gawryłkiewicz

                                                                                          Z. Strzałkowska

 

 

Międzyszkolny  Konkurs  Literacki

"Biblioteka dobre miejsce dla człowieka"

 

II nagroda

Zuzanna Maliszewska kl.Vb

wyróżnienie

Katarzyna Kubasik kl.VIb

 

                                                                    opiekunowieB. Gawryłkiewicz

                                                                                             Z. Strzałkowska

 

 

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Tworczość M. Konopnickiej słowem i pędzlem malowana"

 

 kategoria kl.I-III

I nagroda

Magda Burel kl.IIId

II nagroda

Julia Dmochowska kl.IIIb

 kategoria kl.IV-VI

III nagroda

Joanna Sierocka kl.VIb

wyróżnienie

Urszula Jabłońska kl.VIc

 

                                    opiekunowie: B. Gawryłkiewicz

                                                        Z. Strzałkowska

 

Gratulujemy!!!

 

 

 

Miejski  Konkurs Poetycki

poświęcony twórczości F. Chopina „ Zaduszki poetyckie”

organizowany przez SP nr19

 

nagroda – Urszula Jabłońska kl.VIc

wyróżnienie Daria  Sadowska kl.VA

 

opiekunowie: B. Gawryłkiewicz

                       Z. Strzałkowska

IV Międzyszkolny Konkurs Muzyczny

 

„Jesień, ach to Ty…”

 

III miejsce

Klaudia Konopko kl.IIc

Iza Ignatowska  kl.IIc

opiekun: A.Moskwa

 

 

 

16 października 2010r. rozstrzygnięto konkurs  Historie z Augustisa,

który został zorganizowany przez szkołę językową Global Village, Stowarzyszenie Edukacji KulturalnejWidok, Galerię im. Sleńdzińskich i Gazetę Wyborczą.

Zadaniem jury była ocena wszystkich 52 nadesłanych prac, wybór prac najpełniej wyrażających kreatywne podejście do tematu konkursu, i ostateczne zamknięcie listy laureatów. Dziesięć spośród dwunastu przyznanych nagród i wyróżnień w kategorii Szkoła Podstawowa kl. IV- VI  otrzymali uczniowie naszej szkoły. Oto lista nagrodzonych autorów i ich prac:

 

4 równorzędne nagrody:

Tomasz Dawid Bocheń, Drogi Józku  VC 

Laura Jurčová, Wichura    IV B    

Zuzanna Kita, Mai i smok  VB     

 

8 wyróżnień:

Filip Brzózko, Białystok wczoraj, dziś i …       VB      

Urszula Jabłońska, Stara pożółkła fotografia     VI C    

Katarzyna Kubasik, Świadek Laura Kowalska  VI C   

Maciek Łapuć, Sielanka            VB     

Małgorzata Sierocka, Z Pamiętnika Marysi      IV C           

Joanna Elżbieta Sierocka, Historia pewnej przyjaźni VI C

Damian Toczydłowski, Przyjaciele        VI A       

 

Wręczenie nagród odbyło się w Galerii im. Sleńdzińskich – Legionowa 2, w sobotę 23 października o godzinie 16.00.

Opiekunowie: Elżbieta Badońska, Ewa Gołaszewska, Izabela Sarosiek, Marzena Szyłak.