Stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego

Uczennica klasy 5a Monika Marszałek otrzymała

Stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego

w Dziedzinie Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży na rok 2021.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

cd5c2c37c45fe5dd9337125dda1a2e6b.03cc0f7537f15dd3066df9e4f79281904.0 1

II Międzynarodowy Konkurs Młodych Pianistów

Uczniowie naszej szkoły Monika Marszałek kl. 5a i Robert Marszałek kl. 2c odnieśli sukces w II Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów

„LVIV KAWAI CHRISTMAS 2020", Ukraina – Lwów.

Monika zajęła I miejsce w grupie II,

Robert zajął II miejsce w grupie I (w każdej grupie było ok 200 uczestników).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

139227025 2756222421298681 5193273937143304785 n139421326 874966259916704 4402708862201932137 n

Wyniki I edycji internetowego konkursu szachowego MP w Solvingu (dawniej SzachMaks)

szachPięcioro uczniów SP1 wzięło udział w I edycji ogólnopolskiego internetowego konkursu szachowego. Naszą szkołę reprezentowali Jan Busiński kl. 2c, Zofia Jarocka kl. 4a, Anna Makarec kl. 6c, Aniela Busińska kl. 6d, Gabriel Jarocki kl. 7a.

Jan Busiński i Anna Makarec osiągnęli bardzo dobre wyniki. Jan dodatkowo otrzymał nagrodę w postaci darmowego udziału w II MP w Solvingu.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie znaleźli się na podium w naszym województwie w swoich kategoriach.

Gratulacje dla wszystkich uczestników I edycji MP w Solvingu.

Dyplomy dla wszystkich uczestników są do odebrania na portierni naszej szkoły.

Wyniki:

Imię
i nazwisko

Kategoria

Punkty

Miejsce
w kraju

Miejsce
w województwie

Jan Busiński

SP2

105

4

1

Zofia Jarocka

SP4

29

60

2

Anna Makarec

SP6

113

5

2

Aniela Busińska

SP6

83

27

3

Gabriel Jarocki

SP7

73

27

1

Wyniki X edycji internetowego konkursu matematycznego Maks Matematyczny

Ośmioro uczniów SP1 wzięło udział w X edycji ogólnopolskiego internetowego konkursu matematycznego. maksNaszą szkołę reprezentowali Monika Marszałek kl. 5a, Anna Ramatowska kl. 5a, Olaf Buczek kl. 5b, Piotr Kardasz kl. 7a, Borys Szymaniuk kl. 7a, Julia Lewandowska kl. 7c, Zuzanna Łozowska kl. 7c, Natalia Masłowska kl. 8b.

Zuzanna Łozowska i Borys Szymaniuk osiągnęli bardzo dobre wyniki, kolejno
1 i 2 miejsce w swojej kategorii w naszym województwie. Zuzanna dodatkowo otrzymała nagrodę w postaci bezpłatnego udziału w konkursie XI Maks Matematyczny.

Monika Marszałek zajęła I miejsce w województwie podlaskim, a za dobry wynik w konkursie otrzymała czasopismo Logi-Mix. Anna Ramatowska została sklasyfikowana na 2 miejscu w naszym województwie, zaraz za Moniką.

Gratulacje dla wszystkich uczestników X edycji konkursu Maks Matematyczny.

Dyplomy dla wszystkich uczestników i nagroda Logi-Mix znajdują się na portierni naszej szkoły.

Wyniki:

Imię
i nazwisko

Kategoria

Punkty

Miejsce
w kraju

Miejsce
w województwie

Monika Marszałek

SP5

194

41

1

Anna Ramatowska

SP5

145

84

2

Olaf Buczek

SP5

71

222

4

Piotr Kardasz

SP7

158

332

11

Borys Szymaniuk

SP7

309

61

2

Julia Lewandowska

SP7

225

164

6

Zuzanna Łozowska

SP7

360

34

1

Natalia Masłowska

SP7

250

137

5

Sukces zespołu z „JEDYNKI”

Cieszymy się i serdecznie gratulujemy Stasiowi Klepackiemu z kl. VII e, Paulinie Polech i Mikołajowi Wiszenko kl. VII a – drugiego miejsca w Ogólnopolskim Konkursie „Zmień celebrytę na autorytet” PARADA POSTACI HISTORYCZNYCH. Niezłomna drużyna przygotowała prezentację, potem rozwiązywała test upamiętniający dwudziestolecie międzywojenne. Razem można więcej! Poświęcony trud opłacił się – brawo!!!

131734218 1028517180967236 6549541902553599503 n131895696 697592961152297 1995060424675906421 n131529461 3462104450572503 7466749197795230080 n

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

Wyróżnienie specjalne

Tsimur Abaraake, ucz. kl. IV c

w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym,

zorganizowanym przez

Fundację im. Księcia Konstantego Ostrogskiego

„Wydarzenia Roku Liturgicznego”

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Białymstoku

zakwalifikowani do etapu rejonowego

Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

organizowanych przez Podlaskiego Kuratora Oświaty

w roku szkolnym 2020/21

 

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

Alicja Laudańska kl. VIII c

 

Wojewódzki Konkurs Języka Rosyjskiego

Danil Abaraake kl. VIII a

Yuliia Khomenko kl. VIII a

Daniela Maria Staryniec kl. VIII a

 

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

Natalia Masłowska kl. VIII b

Mikołaj Ostapkowicz kl. VIII c

Maciej Szczygieł kl. VII a

 

Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego

Hubert Mateusz Duda kl. VII b

 

Wojewódzki Konkurs Historyczny

Ksawery Karol Rurarz kl. VIII a

Maciej Jerzy Pietrzycki kl. VIII a

Arkadiusz Janczyło kl. VIII b

 

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

Michał Jan Buczyński kl. VII e

Piotr Buraczewski kl. VIII b

Dominik Kruszewski kl. VIII a

Antoni Miezio kl. VIII c

Konrad Roszkowski kl. VIII b

Łukasz Pryzmont kl. VIII b

Borys Szymaniuk kl. VII a

 

Wojewódzki Konkurs Fizyczny

Maria Wiktoria Minkowska kl. VIII b

 

Wojewódzki Konkurs Chemiczny

Alicja Laudańska kl. VIII c

Maria Wiktoria Minkowska kl. VIII b

Piotr Polech kl. VIII c

 

Wojewódzki Konkurs Biologiczny

Gabriela Łuczaj kl. VIII b

 

Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas zmagań na kolejnych etapach!

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1