Misie, miśki

25 listopada - w Dniu Pluszowego Misia te wyjątkowe „przytulanki”  opanowały naszą JEDYNKĘ.

Pojawiły się w klasach, w świetlicy i na korytarzach szkoły.

Wychylały się z plecaków, gościły na lekcjach, towarzyszyły dzieciom w zabawach.

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

16 listopada dzieci ze świetlicy zaczęły dzień od poszukiwania ukrytych w sali literek, z których miały za zadanie ułożyć "tajemniczy" wyraz.

"Misję"  wykonano szybko i bez przeszkód - z odnalezionych liter ułożony został napis TOLERANCJA.

Podczas zajęc dzieci wyjaśniały jak rozumieją to słowo i z jakimi pojęciami im się ono kojarzy.

Następnie rozmawialiśmy o tym, co nas łaczy i co nas rózni, i jakże kolorowy dzięki temu jest świat.

Na zakończenie podopieczni z ogromnym zaangażowaniem wykonali kolorowe plakaty.

Świetlica w barwach narodowych

11 listopada uczciliśmy w świetlicy

Świeto Niepodległości

* Porozmawialiśmy o najważniejszym polskim święcie; odzyskaniu niepodległości, symbolach narodowych, godle,  fladze i hymnie.

* Wędrowaliśmy palcem po mapie Polski nazywając znane nam duże miasta i rzeki.

* Wykonaliśmy biało - czerwone wiatraczki.

Zdrowe śniadanie

8 listopada do świetlicy zawitał

DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

Nasi podopieczni dowiedzieli się jak ważne jest witanie każdego dnia pełnowartościowym posiłkiem,

oraz z czego ten posiłek powinien się składać.

Nastepnie dzieci miały okazję zjeść śniadanie wspólnie ze swoimi koleżankami i kolegami.

Bo przecież oprócz zdrowego jedzenia równie ważne jest miłe towarzystwo przy stole smiley

Przerwa na czytanie

28 października w ramach ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie"

z wielkim zaangażowaniem włączyliśmy się do wspólnego bicia rekordu w czytaniu na przerwie.

Dzieci ze świetlicy przyniosły tego dnia swoje ulubione książki,

niektórzy skorzystali również z biblioteczki świetlicowej i ochoczo zagłebili się w lekturze.

Uczniowie czytali zarówno w sali jak i na ławeczce pod świetlicą.

Wszyscy zgodnie przyznaliśmy, że był to dobrze spędzony czas, co  potwierdził fakt, iż wielu uczniów kontynuowało czytanie w świetlicy nawet, gdy "przerwa na bicie rekordu" dawno  się skończyła :)

Święto Edukacji Narodowej 2022

14 października, jak co roku, uroczyście obchodzilismy

Święto Edukacji Narodowej.

Wszyscy wiemy, jak trudna i odpowiedzialna jest to praca i jak ważna dla naszych podopiecznych.

Z tej okazji nasi uczniowie tradycjnie wykonali portrety wybranych przez siebie nauczycieli,

pedagogów oraz ulubionych pracowników naszej szkoły.

Bezpiecznie do szkoły

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

* Nigdy nie przechodź przez jezdnię na czerwonym świetle.        Cierpliwie czekaj, aż zmieni się na zielone.

* Przed przejściem na drugą stronę ulicy kilka razy spójrz w prawo i lewo.

• * Nie przechodź przez jezdnię między zaparkowanymi samochodami.

• * Bądź widoczny. Noś  odblaski.
  • * Nie zaczepiaj obcych zwierząt.

* Stosuj się do zasady ograniczonego zaufania względem nieznajomych, nie podawaj zbyt wielu informacji  a także nie udawaj się z nimi w nieznane miejsca.

rys. Maja Sz.  kl. 2a

Sławne Kobiety i sławni Mężczyźni

Z okazji Dnia Kobiet oraz Dnia Chłopaka

rozmawialiśmy w świetlicy o znanych kobietach i mężczyznach,

którzy trwale zapisali się na kartach historii.

Dzieci poznały sylwetki znanych i wybitnych osobowości ze świata literatury, nauki, sztuki, sportu

a także mężów stanu, władczyń i działaczek,

laureatów i  laureatki nagród Nobla w wielu różnych dziedzinach.

Dzięki nim świat rozwija się i zmienia.

rys. wykonały: Natalka S., Ola W.

rys. wykonały: Natalka Cz., Hania K., Iga Sz., Oliwia S., Varvara K.,Michalinka O.

rys. wykonały: Wiktoria F., Michalinka O., Hania K., Maja Sz.,