Finał konkursu „Idzie zima, będą święta”

Dnia 11 grudnia 2018r. Szkoła Podstawowa w Sobolewie gościła recytatorów województwa podlaskiego, prezentujących swoje talenty w X Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Idzie zima, będą święta”. Jury wysłuchało 31 uczniów kl. I-VII i po dość burzliwej naradzie przyznało nagrody i wyróżnienia. Uczniowi naszej szkoły Frankowi Dombkowi /kl. IVd/ za niezwykle interesującą i ekspresyjną interpretację wiersza A. Frączek „Drugi grudzień” przyznało I nagrodę, fetując laureata niezwykle bogatą ilością upominków. Gratulujemy!

Opracowanie: nauczyciele-bibliotekarze

Franek 015Franek 006Franek 029Franek 034

MIKOŁAJKI NA SPORTOWO

6 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się MIKOŁAJKOWA OLIMPIJKA. Tego dnia wspólnie bawili się uczniowie z klas I – III. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach, z podziałem na poszczególne grupy wiekowe. Atmosfera zawodów była świetna, uczniowie byli mocno zaangażowani, zarówno Ci, którzy brali udział w konkurencjach, jak również Ci, którzy pomagali. Uczestnicy zmagań otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale.

Opracowała: Izabela Wojtala

mikoajkowa olimpiada 004mikoajkowa olimpiada 008mikoajkowa olimpiada 012mikoajkowa olimpiada 016

Czytaj więcej...

„Polska to MY. Autoportret w 100-lecie NIEPODLEGŁOŚCI"

Już od 6 grudnia w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno - Społecznych i Szkoleń przy ul. Starej 4 będzie można obejrzeć prawie 7500 autoportretów zgromadzonych w ramach akcji „Polska to MY. Autoportret w 100-lecie NIEPODLEGŁOŚCI". Są tam również NASZE AUTOPORTRETY – uczniowie klas 4-7 w ramach zajęć plastycznych stworzyli własne podobizny, które posłużyły nam do dekoracji szkoły, a zdjęcia tych prac zostały przesłane właśnie do Warszawy, bo przecież Polska to ludzie, to również My, obywatele z różnych stron naszego kraju. Wystawa potrwa do 10 grudnia.

https://www.facebook.com/katarzyna.jasinskasorn/videos/2220067771545637/

Opracowała: Sylwia Pietrowcew

Niepodlego 2018 051Niepodlego 2018 074

Wolontariuszki z Ukrainy

5 grudnia 2018r. na lekcji języka rosyjskiego w klasach ósmych gościły wolontariuszki z Ukrainy, biorące udział w Projekcie "Erasmus+". Uczniowie poznali różnice kulturowe oraz leksykalne między językiem ukraińskim, rosyjskim i polskim.

Opracowała: Magdalena Sienkiewicz

IMG 20181205 151024IMG 20181205 141640

Czytaj więcej...

Uczyliśmy się na Politechnice Białostockiej

29 listopada klasa 2a zamieniła się w studentów i uczyła się na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej.

Dowiedzieliśmy się, jak działa samochód. Obejrzeliśmy między innymi bolidy i monster trucka. Uczestniczyliśmy też w ciekawych warsztatach o ludzkiej stopie. Na koniec odwiedziliśmy kogoś, kto jeździ, chodzi albo lata. Zobaczyliśmy, jak działają roboty i świetnie się z nimi bawiliśmy.

Opracowała: Iwona Sadowska

15a63

Czytaj więcej...

Podlaskie Spotkania z Pisarzami – godzina z Agnieszką Frączek

Dnia 15 listopada 2018r. uczniowie kl. IIIb i IIb – miłośnicy twórczości Agnieszki Frączek spotkali się w auli Centrum Edukacji Nauczycieli na spotkaniu autorski zorganizowanym przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy w ramach projektu Podlaskie Spotkania z Pisarzami. Była to już druga wizyta lubianej przez dzieci pisarki w Białymstoku. Autorka z pasją i z wielkim poczuciem humoru czytała fragmenty swoich książek i chętnie opowiadała o źródłach swoich twórczych inspiracji. Przedstawiała zawiłości i bogactwo naszego języka. Pani Agnieszka tworzy z myślą o tym, jak nie tylko  rozbawić czytelnika, ale zachęcić też do czytania i nauczyć prawidłowej wymowy i pisowni. Na zakończenie pisarka chętnie rozdawała autografy.

Opracowanie: nauczyciele-bibliotekarze

A. Frczek 004A. Frczek 013

Czytaj więcej...

Wizyta w Galerii Sleńdzińskich

Dnia 16 listopada 2018 roku uczniowie klasy III A uczestniczyli w warsztatach plastycznych w Galerii im. Sleńdzińskich.

Zainspirowani podróżą Ludomira Sleńdzińskiego do Grecji projektowali antyczne wazy. Kolejnym krokiem było przeniesienie projektu na puzzle. Wazy zostały pięknie ozdobione i pokolorowane. W ten sposób uczniowie stworzyli autorskie, oryginalne, jedyne w swoim rodzaju puzzle, których układaniem zajęli się z zapałem po powrocie do szkoły.

Opracowała: Joanna Kitlas

IMG 20181116 101222IMG 20181116 101232

Czytaj więcej...

„Jestem małym patriotą”

Uczniowie kl. Ia, IIb, IIIa i IIIb w dniach 26. 10. 2018 – 9. 11. 2018r. uczestniczyli w cyklu warsztatów „Jestem małym patriotą”. Zajęcie prowadzone były w Filii nr 15 Książnicy Podlaskiej przez p. Iwonę Czyżewską, która zaprosiła do obejrzenia prezentacji multimedialnej na temat „Polska moja Ojczyzna”. Pokaz oraz zapoznanie z fragmentami książek o tematyce historycznej było krótką, ciekawą lekcją przypominającą ważne wydarzenia z historii Polski. Każdy mały patriota powinien: znać symbole narodowe, wskazać na mapie ważne miejsca, znać hymn naszego kraju, wiedzieć jak się zachować słysząc go. Podczas ostatniej części spotkania uczniowie przystąpili z wielkim zaangażowaniem do wykonania kotylionów na zbliżające się Święto Niepodległości.

opracowanie:nauczyciele-bibliotekarze

WP 20181109 08 32 17 ProWP 20181109 09 05 12 Pro

Czytaj więcej...

Miejskie Obchody Stulecia Niepodległości Polski

8 listopada 2018 roku nasza szkoła uczestniczyła w Miejskich Obchodach Stulecia Niepodległości Polski. Jedynkę reprezentowała pani dyrektor Zofia Zachowicz – Michałowska, nauczyciel historii Marzena Szyłak oraz dziesięcioro uczniów. Podczas uroczystości został zaprezentowany montaż słowno – muzyczny obrazujący historyczną wizytę Józefa Piłsudskiego w Białymstoku, która miała miejsce 21 sierpnia 1921 roku. Tego dnia Marszałek odebrał akt nadania Honorowego Obywatela Białegostoku. Po przedstawieniu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w Miejskim Konkursie „Przecież tylko Polsce służę - życie i działalność Marszałka Józefa Piłsudskiego 1867-1935”, w 100-lecie Niepodległości Polski. Nasi uczniowie uzyskali w sumie jedenaście nagród i wyróżnień.

 W kategorii praca literacka:

I miejsce – Hanna Borys,

II miejsce – Paweł Romanowicz,

III miejsce – Hanna Sokołowska

wyróżnienie – Mateusz Kalinowski

wyróżnienie – Dominika Wróblewska

 

W kategorii praca multimedialna:

I miejsce – Zofia Snarska,

II miejsce – Hanna Hermanowicz

wyróżnienie – Michał Buczyński

 

W kategorii praca plastyczna:

II miejsce – Natalia Masłowska,

wyróżnienie – Julia Lewandowska

wyróżnienie – Bartosz Chilimoniuk

Serdecznie gratulujemy!

12

II edycji Gry Miejskiej „Z Marszałkiem po Białymstoku”

7 listopada 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II edycji Gry Miejskiej „Z Marszałkiem po Białymstoku” organizowanej przez Zespół Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku. Do rywalizacji przystąpiło osiemnaście czteroosobowych drużyn. Naszą szkołę reprezentowali: Arkadiusz Janczyło, Jerzy Gudalewski, Mikołaj Iwanowski i Karol Nieborak. Chłopcy przemierzali ulice naszego miasta, a w wyznaczonych punktach odpowiadali na pytania związane z życiem i działalnością Józefa Piłsudskiego oraz historią Białegostoku. To był dobrze spędzony czas – czas dobrej zabawy i poznawania historii naszego miasta!

laureaci Marzenka 011laureaci Marzenka 009laureaci Marzenka 008laureaci Marzenka 007laureaci Marzenka 006

Podkategorie