Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS I - III

koniec roku szk.2019 206koniec roku szk.2019 207koniec roku szk.2019 214koniec roku szk.2019 225

Czytaj więcej...

Apel podsumowujący w grupie wiekowej „Pacholęta”

14 czerwca 2019r. podczas apelu Pacholęta odebrały dyplomy i nagrody za osiągnięcia w konkursach, aktywność czytelniczą i udział w akcjach wolontariatu szkolnego koła „Eleos”.

Konkursy:

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur

Konkurs Matematyczny kl. II

Konkurs Matematyczny kl. III

Konkurs Ortograficzny kl. II

Konkurs Ortograficzny kl. III

Znaczące osiągnięcia w szachach

Wojewódzki Konkurs Ekologiczny „Śmieci mniej, Ziemi lżej”

Szkolny Konkurs „Na najładniejsza palmę”

apel 14.06.19 005apel 14.06.19 008apel 14.06.19 009apel 14.06.19 010

Czytaj więcej...

Apel podsumowujący rok szkolny uczniów kl. IV – VIII

Apel podsumowujący rok szkolny uczniów kl. IV – VIII odbył się 18 czerwca 2019r. Podczas apelu uczniowie odebrali dyplomy i nagrody za osiągnięcia w olimpiadach i konkursach, udział w akcjach wolontariatu szkolnego kół „Eleos” i „Promyk z serca” oraz aktywność czytelniczą

Szkolny Konkurs historyczny kl. IV „Wielcy Polacy w moich oczach”

Szkolny Konkurs historyczny kl. V „Z mitologią za pan brat”

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur

Konkurs Matematyczny klas IV-V i VI-VII „Rusz głową”

Ogólnopolska Olimpiada Językowa kl. V-VIII „Olimpus”

Szkolny Konkurs Na najpiękniejszą palmę Wielkanocną

Miejski Konkurs „8 Wspaniałych”

Szkolny Konkurs „Na najładniejszą palmę”

Wojewódzki Konkurs Poetycki „Miasto i Region w Unii Europejskiej"

laureaci II-VIII czerwiec 2019 021laureaci II-VIII czerwiec 2019 022laureaci II-VIII czerwiec 2019 023laureaci II-VIII czerwiec 2019 024

Czytaj więcej...

Przedstawienie ,,Smok Jacuś”

Dnia 11. 06. 2019r. uczestnicy koła teatralnego zaprezentowali się w przedstawieniu ,,Smok Jacuś” rodzicom, uczniom i nauczycielom klas I – III. Mali aktorzy wcielili się w różnorodne role, przybliżając widzom przyjaźń, życzliwość oraz tolerancję. W swoich prezentacjach wykazali się ogromną pomysłowością i twórczością. Bajka była jednocześnie zachętą do tego, aby zawsze pracować nad sobą i poprawiać swoje relacje z bliskimi i przyjaciółmi. Wszystkim aktorom serdecznie gratulujemy!

Dorota Waszkiewicz – Kozak

Izabela Wojtala

koo teatralne 1koo teatralne 2koo teatralne 3koo teatralne 4koo teatralne 6koo tetralne 3

Klasa kl.IIa i IIb na wycieczce

Wycieczka do Centrum Produktu Lokalnego w Sokolu, to wspaniała atrakcja, w której wzięły udział klasy IIa i IIb. Na miejscu przywitał nas leśniczy. Następnie dzieci udały się na spacer, gdzie po drodze oglądały drzewa, roślinność oraz mrowisko. Leśniczy opowiedział o zwierzętach zamieszkujących okoliczne lasy, na czym polega jego praca oraz jak powinno się zachowywać w lesie. Dzieci wzięły również udział w warsztatach ceramiki zdobionej, decoupage oraz malowaniu toreb. Punktem końcowym wycieczki było ognisko i zabawy. To był dzień pełen wrażeń.

Iwona Sadowska, Izabela Wojtala

SokoleSokole 4Sokole5wycieczka Sokole 2

Czytaj więcej...

8 Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom

3-7 czerwca 2019 r.

Białostocka akcja czytelnicza  to integralna część  obchodów ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, którego pomysłodawcą jest fundacja "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom". W tym roku, po raz kolejny, włączyliśmy się w akcję głośnego czytania uczniom kl.I-III. Tydzień rozpoczęliśmy od udziału kl.Ic w uroczystej inauguracji  8BTCD w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Czytanie przez znamienitych gości cyklu  przygód wesołego żubra Pumplika autorstwa Tomasza Samojlika rozpoczęło święto czytania i spotkania z książką.

W dniach od 4 do 7 czerwca zaproszeni goście czytali dzieciom klas młodszych w naszej szkole. Zaprosiliśmy też grupę przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola nr 41. Dobrze dobrane, o różnorodnej tematyce  nowości  cieszyły się wśród słuchaczy dużym zainteresowaniem. Bawiły , ale też skłaniały do refleksji i pytań.

Podczas  8 BTCD  w  naszej szkole  czytali:

  • Pani Małgorzata Dunaj-Baczewskakonsultant CEN, czytała ucz. kl.Ia książkę „ Franklin superbohater ”P. Bourgeois
  • Pani dr Teresa Bartel-Bujnowska, czytała ucz. kl.IIIa fragmenty książki  „Zawodowcy” P. Beręsewicza
  • Pani  Zofia  Zachowicz- Michałowska-dyrektor SP nr 1, czytała grupie przedszkolaków z  Integracyjnego Przedszkola Samorządowego„ To ja!-Historyjki , które dodają dzieciom pewności siebie”,
  • Pani Kinga Wysocka -nauczyciel j.niemieckiego,–czytała ucz. kl.VII i VIII  baśni  braci Grimm „Die Bremer Stadtmusikander”
  • Czytanie zostało poprzedzone  zostało prezentacja ilustracji związanych z treścią baśni oraz wiadomościami kulturoznawczymi o Niemczech i samych bajkopisarzach
  • Pani Magdalena Małyszko–pedagog szkolny ,czytała ucz.kl.Ib   bajkę „O  Lisku Urwisku” S. Żbikowskiego
  • Pani Iwona Czyżewska–kierownik Filii nr 15 Książnicy Podlaskiej, czytała  grupie dzieci w świetlicy szkolnej " łukasz piszczek-piłkarski diament" M. Rosłonia  i  ucz. kl.IIa książkę  "Liga mistrzów -magia futbolu" R. Pawlaka
  • Pan Modest Dziekoński– trener w SP nr 1, czytał  ucz. kl.IIIb„Mój sport , moja radość” J. Blecharza
  • Czytanie książek, które wzbudziły największe zainteresowanie było kontynuowane   przez wychowawców w  następnych dniach po zakończeniu 8BTCD.
  • nauczyciele- bibliotekarze

Czytaj więcej...

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI W KLASIE II A

klubksiazkiPiątego czerwca byliśmy w Książnicy Podlaskiej. Bardzo lubimy czytać, więc rozpoczęliśmy działalność w dyskusyjnym klubie książki, którą będziemy kontynuować po wakacjach, już w klasie trzeciej.

Czekamy na ciekawe zajęcia?!

Iwona Sadowska

20190605 085908

Dzień Dziecka w klasach I b i II a

31 maja uczciliśmy Dzień Dziecka piknikiem w Zwierzyńcu, na Plantach. Były wspólne zabawy, towarzyskie pogawędki na kocykach, niespodzianki przygotowane przez rodziców - lody i wata cukrowa. Każdy znalazł coś ciekawego dla siebie!

Katarzyna Cyrynowska

Iwona Sadowska

123456

Podkategorie