Gra terenowa dotycząca CELÓW ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU dla zespołów z placówek należących do sieci Edukacji Globalnej.

W sobotę 23 marca 2019 czworo uczniów klasy 7c (Maja Lange, Kacper Daszkiewicz, Piotr Misiejuk, Oliwier Rutkowski) wzięło udział w grze terenowej dotyczącej Celów Zrównoważonego Rozwoju w budynku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Nowym Aleksandrowie. Uczniowie otrzymali naszkicowaną trasę do pokonania, a w każdym z punktów czekały na nich kreatywne zadania, z zakresu Edukacji Globalnej, zawierające tematy interdyscyplinarne, występujące w podstawie programowej wielu przedmiotów, jak np.: WOS, muzyka, język polski, geografia, języki obce, etyka, religia, przedsiębiorczość, kultura i sztuka, promujące Cele Zrównoważonego Rozwoju oraz idee Grywalizacji. W grze wzięło udział 10 drużyn z różnych podlaskich szkół. Wszyscy bardzo dobrze się bawili, poznali się, poszerzyli swoją wiedzę i zyskali ciekawe doświadczenia.

2DSC01673DSC01676DSC01679

Czytaj więcej...

Tydzień Edukacji Globalnej w naszej szkole

logo             logoPpobrane

1. Panel dyskusyjny w klasach 7a, 7b, 7c, 6a, 5b -Prawa dziecka i pracujące dzieci na świecie.

2. „Tosia odkrywa czekoladę"-zajęcia z elementami edukacji globalnej w klasie 1b oraz zajęcia w świetlicy.

3. Planeta Ziemia-Nasza planeta-klasy 4 a, b, d, e.

4. Prezentacja Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Nasza szkoła bierze udział w projekcie: „Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju II." współfinansowany z programu polskiej współpracy rozwojowej MSZ RP http://www.edukacjaglobalna.ore.edu.pl/

Opracowała: Ewa Trochimczyk

cele-zrownowazonego-rozwoju-onzTEG13452