Imieniny świętego Mikołaja są co roku doskonałą okazją do oderwania się od szkolnej codzienności.Dla wielu mikołajki to jeden z najprzyjemniejszych dni w trakcie roku szkolnego.Zwykle oczekujemy na prezenty i słodkie niespodzianki.W przeddzień tego święta 5 grudnia do świetlicy nr 2 zawitali dwaj ucz. kl.VIIIa: Mateusz Jasielczuk i Marcin Kucejko z nietypowym upominkiem dla dzieci z kl.II.Niespodzianką było zaprezentowanie tekstów: " Wesoły Miki" i " Pomocna dłoń", które wprowadziły wszystkich w mikołajkowo-świąteczny klimat. Uważni słuchacze otrzymali też małe upominki.