Spotkanie z pisarką Katarzyną Janowicz-Timofiejew

  Uczniowie klasy I a mieli przyjemność gościć panią Katarzynę Janowicz-Timofiejew, która jest autorką książek dla dzieci takich jak: „Kotek w autobusie”, „ Azorek”, „Jak babcia Ada czytała wiersze”. Uczniowie bardzo szybko nawiązali kontakt z panią Katarzyną. Podzielili się wrażeniami na temat przeczytanych książek jej autorstwa. Z zainteresowaniem słuchali opowieści, które były dla niej inspiracją do napisania książek. Zadawali wiele pytań, na które pani Katarzyna odpowiadała z uśmiechem.

 IMG 20191211 205947

  Podczas spotkania dzieci rozmawiały o pamiątkach i próbowały wyjaśnić ich znaczenie w życiu każdego z nas. W tym celu wykonały klasową komodę wspomnień. Wykazały się ogromną wiedzą i pomysłowością. Miały też okazję doskonalić umiejętność słuchania czytanego tekstu. Na zakończenie podziękowały pisarce za wizytę i złożyły jej życzenia z okazji nadchodzących świąt. Pani Katarzyna również miała dla nas prezent - jedną ze swoich książek, pt. "Stara komoda ciotki Aldony" wraz z dedykacją. Spotkanie było bardzo udane. Dziękujemy!