Ogólnopolski projekt edukacyjny „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku"

Miło nam poinformować, że Patrycja Zalewska, uczennica klasy 8a została laureatką ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku" (II edycja ogólnopolska) 2019/2020.

Jej praca, komiks pod tytułem „Kresy – wspólna ziemia wielu narodów”,

znalazła się wśród najwyżej ocenionych prac w Polsce.

Serdecznie gratulujemy.

Wyniki konkursu matematycznego "Kangur 2020"

Wyniki dla kategorii: Żaczek klasa 2 szkoły podstawowej

bardzo dobry ≥ 105,00 pkt • wyróżniony ≥ 100,00 pkt

L.P

NAZWISKO I IMIĘ

PUNKTY

 

1

Gliński  Michał

105,00

bardzo dobry

 Wyniki dla kategorii: Maluch klasa 3 szkoły podstawowej

bardzo dobry ≥ 116,25 pkt • wyróżniony ≥ 98,00 pkt

L.P

NAZWISKO I IMIĘ

PUNKTY

 

1

Buczyński Jakub

120,00

bardzo dobry

2

Piotrowski Kamil

113,75

wyróżniony

3

Sas Grzegorz

101,25

wyróżniony

4

Janowicz Dawid

98,75

wyróżniony

5

Stankiewicz Ida

98,50

wyróżniony

 

Wyniki dla kategorii: Maluch klasa 4 szkoły podstawowej

bardzo dobry ≥ 116,25 pkt • wyróżniony ≥ 93,00 pkt

 

L.P

NAZWISKO I IMIĘ

PUNKTY

 

1

Marszałek Monika

100,00

wyróżniony

 

Wyniki dla kategorii: Beniamin klasa 5 szkoły podstawowej

bardzo dobry ≥ 145,00 pkt • wyróżniony ≥ 117,00 pkt

L.P

NAZWISKO I IMIĘ

PUNKTY

 

1

Makarec Anna

122,50

wyróżniony

2

Prokop Marcel

121,25

wyróżniony

 

Wyniki dla kategorii: Beniamin klasa 6 szkoły podstawowej

bardzo dobry ≥ 145,00 pkt • wyróżniony ≥ 120,50 pkt

 

L.P

NAZWISKO I IMIĘ

PUNKTY

 

1

Buczyński Michał

150,00

bardzo dobry

2

Wojciuk Grzegorz

145,00

bardzo dobry

3

Janowicz Bartłomiej

133,75

wyróżniony

4

Januszkiewicz Kacper

133,75

wyróżniony

5

Kardasz Piotr

132,50

wyróżniony

6

Lewandowska Julia

128,75

wyróżniony

 

 Wyniki dla kategorii: Kadet klasa 7 szkoły podstawowej

bardzo dobry ≥ 130,25 pkt • wyróżniony ≥ 102,00 pkt

 

L.P

NAZWISKO I IMIĘ

PUNKTY

 

1

Kruszewski Dominik

125,00

wyróżniony

 

Wyniki dla kategorii: Kadet klasa 8 szkoły podstawowej

bardzo dobry ≥ 130,00 pkt • wyróżniony ≥ 107,00 pkt

 

L.P

NAZWISKO I IMIĘ

PUNKTY

 

1

Buczyński Paweł

145,00

bardzo dobry

2

Zajczyk Konrad

138,75

bardzo dobry

Wyniki II edycji internetowego konkursu szachowego SzachMaks

szachSiedmioro uczniów SP1 wzięło udział w II edycji ogólnopolskiego internetowego konkursu szachowego. Naszą szkołę reprezentowali Jan Busiński kl. 1c, Klaudia Ostrowiecka kl. 1c, Lena Piekutowska kl. 2c, Anna Makarec kl. 5e, Paweł Panasiuk kl. 5e, Gabriel Jarocki kl. 6a, Grzegorz Wojciuk kl. 6b.

Jan Busiński i Anna Makarec osiągnęli bardzo dobre wyniki i darmowy udział odpowiednio w kolejnym SzachMaksie oraz Maksie Matematycznym, a Gabriel Jarocki został laureatem konkursu w swojej kategorii wiekowej zdobywając pierwsze miejsce w województwie oraz pierwsze miejsce kraju, zdobył złoty medal, voucher i nagrodę pieniężną.

Gratulacje dla wszystkich uczestników II edycji konkursu SzachMaks.

Wyniki:

Imię i nazwisko

Kategoria

Punkty

Miejsce w kraju

Miejsce
w województwie

Jan Busiński

SP2

73

8

3

Klaudia Ostrowiecka

SP2

47

77

6

Lena Piekutowska

SP2

52

49

4

Anna Makarec

SP5

79

22

3

Paweł Panasiuk

SP5

50

90

5

Gabriel Jarocki

SP6

114

1

1

Grzegorz Wojciuk

SP6

68

44

3

I Miejsce w XXV edycji Szachowej Białostockiej Ligi Szkolnej

Uczniowie SP 1 wywalczyli 1 miejsce w końcowej klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych

XXV edycji Szachowej Białostockiej Ligi Szkolnej.

W roku szkolnym 2019/2020 w rozgrywkach wzięło udział 68 szkół podstawowych.

Sukces jest tym większy, że SP 1 jest jedyną szkołą publiczną wśród pięciu najlepszych szkół!

Naszą szkołę reprezentowali: Jan Busiński, Alex Jakubowski, Zofia Jarocka, Gabriel Jarocki, Anna Makarec, Natalia Morozowa, Klaudia Ostrowiecka, Lena Piekutowska, Julia Pieśluk, Aleksandra Święszkowska, Bartosz Wójcik.

Nasi uczniowie zajęli również wysokie miejsca w klasyfikacji indywidualnej w swoich grupach wiekowych:

Jan Busiński - 2 miejsce wśród chłopców do lat 8

Gabriel Jarocki - 3 miejsce wśród chłopców do lat 13

Julia Pieśluk - 4 miejsce wśród dziewcząt do lat 8

Lena Piekutowska - 5 miejsce wśród dziewcząt do lat 10

Fot. Tomasz Jarocki, MUKS Stoczek 45 Białystok

Więcej informacji: https://www.facebook.com/Stoczek45/posts/2589563897999058

szachyszach

Finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Juniorów

Miło nam poinformować, że Paweł Krzysztof Buczyński został Finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Juniorów!

Jedyny uczeń w Białymstoku i jeden z dwóch w województwie! Gratulujemy!

pawe