Międzynarodowy Dzień Kropki

 

Dnia 15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności, odwagi i zabawy. Z tej okazji dzieci na całym świecie biorą udział w zabawach i wydarzeniach, które pobudzają wyobraźnię oraz pozwalają na odkrycie własnych talentów.

Historia święta wiąże się z wydaną przez Petera H. Reynoldsa książką pt. „The Dot”. Bohaterką książki jest uczennica o imieniu Vashatii, która podczas lekcji plastyki na białej kartce papieru namalowała kropkę, a jej praca została doceniona przez nauczycielkę. W ten sposób dziewczynka uwierzyła we własne możliwości i stworzyła autorską wystawę prac plastycznych z kropką w roli głównej.

W Międzynarodowy Dzień Kropki wychowankowie naszej świetlicy obejrzeli film na temat historii małej Vashatii, rozmawiali o swoich mocnych stronach oraz stworzyli własne „kropkowe” dzieła. Podczas zabaw na świeżym powietrzu dzieci podzielone na grupy wyszukiwały kropki ukryte w różnych zakamarkach szkolnego podwórka.