Program edukacji antynikotynowej

„NIE PAL PRZY MNIE PROSZĘ”

Od lutego do maja 2013 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Juliusza Słowackiego będzie realizowany program edukacji antynikotynowej pt.: Nie pal przy mnie, proszę.”

Założenia ogólne programu:

• Program przeznaczony jest dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej.
  • Program stanowi drugie ogniwo w cyklu programów profilaktyki antynikotynowej adresowanych do dzieci i młodzieży, a inicjowanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną we współpracy z resortem edukacji i realizowanych w szerokim partnerstwie lokalnym.
  • W programie zawarte zostały uporządkowane treści dotyczące zdrowia (dostosowane do poziomu percepcji dzieci).
  • Program ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy.

Koordynator programu: mgr Anna Moskwa