Międzynarodowy Dzień Poezji

Międzynarodowy Dzień Poezji w świetlicy nr 3

 

     Nasi uczniowie mieli okazję , żeby wyjątkowo uczcić Międzynarodowy Dzień Poezji. W związku ze świętem, 22.03.2017r. odbyły się warsztaty logopedyczne, które miały na celu trenowanie poprawnego, wyrazistego recytowania wierszy.

    

 

 

Zajęcia poprowadziły panie: Izabella Leśniczuk i Karolina Tyszko – studentki Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Nasi wychowankowie z zapałem ćwiczyli emisję głosu, oddychanie przeponą. Były zadnia ruchowe w parach i harce na dywanie. Dzieci, w formie zabawy poznawały sposoby rozgrzewania aparatu mowy.

 

 

 Ćwiczenia artykulacyjne z pewnością pomogą najmłodszym w poprawnym deklamowaniu wierszy.  Na koniec spotkania panie rozdały wszystkim zabawne wierszyki „łamiące język”. 

 

 

Dziękujemy naszym gościom za przybycie, praktyczne porady jak pięknie i zrozumiale mówić, przydadzą się nam na pewno! :)