Szybki kurs języka migowego

Zdobywamy nowe umiejętności, czyli szybki kurs języka migowego!

 

     Spotkanie w świetlicy nr 3 rozpoczął popis zdolności aktorskich uczennic z kl. IId , które przedstawiły wcale nie łatwe, ale zabawne wierszyki „łamiące język”.

Naszym gościem specjalnym była pani Justyna Przybyszewska, która odwiedziła nas 17.05.2017r, żeby przeprowadzić zajęcia z języka migowego.

            Na początku dziewczynki nauczyły się jak za pomocą gestów przedstawić się. Poznały również zabawę migową dotyczącą zwierząt, która bardzo przypadła wszystkim do gustu. Zajęcia zakończyły się miłą niespodzianką, prowadząca nauczyła dzieci piosenki, podczas której tekst można było śpiewać i pokazywać językiem migowym. Kurs takiego rodzaju komunikacji wywołał cenną dyskusję dotyczącą różnych form niepełnosprawności.

Dziękujemy za sympatyczne spotkanie, język migowy bardzo nas zainteresował, liczymy na kolejne odwiedziny w świetlicy. Serdecznie zapraszamy J