Dzień Otwarty w SP 1

 21 lutego w naszej szkole odbył się po raz kolejny Dzień Otwarty. Na  przyszłych uczniów naszej szkoły czekało szereg atrakcji: wystawy, laboratorium doświadczalne, projekcje multimedialne, gry i zabawy. Przedszkolaki oraz ich rodzice mogli zajrzeć do niemal każdego zakamarka naszej placówki poczynając od świetlicy, biblioteki i sal gimnastycznych,  poprzez sale lekcyjne, pracownie językowe i  komputerowe, aż po szatnie  uczniowskie. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego zamienili się w przewodników i oprowadzali po szkole naszych gości.

Przyszli uczniowie klasy pierwszej mogli obejrzeć turniej piłki ręcznej, a także wystawę poświęconą short-trackowi. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykazały się pomysłowością i twórczym działaniem. Pod opieką uczniów klas starszych przedszkolaki miały okazję zostać „małymi odkrywcami” wykonując samodzielnie doświadczenia. Uczestnictwo w grze historycznej było szansą zdobycia certyfikatu księżniczki i księcia. W pracowni matematycznej dzieci miały okazję zapoznać się z japońską sztuką składania papieru, czyli origami. Ogromną popularnością cieszyły się zajęcia prowadzone przy pomocy tablic interaktywnych, gdzie nauka łączyła się z radosną zabawą.

Dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za przybycie, duże zainteresowanie pracą naszej szkoły, miłe spotkanie i wspólnie spędzony czas!

To był wyjątkowy dzień, pełen wrażeń!

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

                                                              Opracowanie: I. Sarosiek