IGRZYSKA DZIECI MIASTA BIAŁEGOSTOKU W SZACHACH

27 października 2019 r nasza szkoła brała udział w IGRZYSKA DZIECI MIASTA BIAŁEGOSTOKU W SZACHACH O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA BIAŁEGOSTOKU. Igrzyska odbyły się w Szkole Podstawowej Nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Białymstoku. W zawodach uczestniczyło 12 zespołów. Rozgrywki przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Tempo gry wynosiło po 10 minut na całą partię i dodatkowo po 5 sekund na każdy ruch od początku partii. Sędzią głównym był Leszek Zega, arbiter klasy międzynarodowej FIDE.
Szkołę Podstawową nr 1 reprezentowali:

- Jarocki Gabriel

- Busiński Jan

- Piekutowska Lena

- Makarec Anna

pod opieką Karola Busińskiego (Nauczyciel Szachów w SP1). Drużyna z naszej szkoły wywalczyła II miejsce i zarazem awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w sobotę, 30 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 11 w Suwałkach.
Do finału wojewódzkiego awansowały tylko dwie drużyny, Szkoła Podstawowa Nr 29 (zajmując I miejsce) i Szkoła Podstawowa Nr 1 (zajmując miejsce II).
Podczas uroczystego zakończenia zawodów najlepszym zespołom oraz ich trenerom wręczono medale. Trzy zwycięskie drużyny otrzymały puchary.

Fot. MUKS Stoczek 45 Białystok