Mikołajkowe spotkanie z poezją w świetlicy szkolnej

 

6 grudnia z okazji imienin św. Mikołaja w ramach współpracy ze Szkolnym Kołem Teatralnym oraz realizacji innowacji pedagogicznej propagującej czytelnictwo - uczniowie klas starszych postanowili zrobić niespodziankę kolegom i koleżankom ze świetlicy.

Młodzi aktorzy przyszli do nas z występem, aby przybliżyć utwory Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Po części artystycznej rozpoczął się "Quiz wiedzy ze znajomości wierszy".

Ponieważ w ramach innowacji pedagogicznej podczas zajęć świetlicowych: "Spotkania z poezją" poznajemy klasycznych i współczesnych poetów piszących dla dzieci - wychowankowie mieli okazję zmierzyć się z pytaniami i zweryfikować swoją wiedzę.

Uczniowie poradzili sobie świetnie, wykazali się dobra znajomością znanych i lubianych wierszyków. W nagrodę wszyscy otrzymali słodkie upominki.

Dzieci z klas młodszych podziękowały artystom brawami i wiwatami – aż fruwały mikołajkowe czapki :)