Parę słów do rodziców i opiekunów uczniów których niebawem czeka decyzja wyboru dalszej szkoły, ścieżki edukacji.

Na początek tytułem wstępu zachęcam do obejrzenia krótkiego filmu ze spotu  w ramach projektu

 „Szkoła zawodowa szkołą pozytywnego wyboru"

https://youtu.be/rQk6uIBTFEE

Jako rodzice macie Państwo prawo pokładać nadzieje i wyobrażać, kreować przyszłość swoich dzieci, także w kwestii wyboru ich dalszej szkoły,  a w konsekwencji przyszłego zawodu .

Pamiętajmy, że nasze dzieci mają ma prawo do marzeń, własnej wizji swojej kariery, ale przede wszystkim prawo do dokonywania wyborów.

Rozumiem , że nie raz musicie się Państwo zmierzyć z wizjami mało realnymi bądź brakiem pomysłu na swoją przyszłość.  Do tego okres adolescencji nie pomaga w racjonalnym dokonaniu wyboru. Często towarzyszą temu emocje, stres.

Cóż wobec tego może rodzic, okazać dużo cierpliwości, wspierać w odkrywaniu zainteresowań oraz talentów, predyspozycji dziecka.  Pomóc mu w zwiększeniu świadomości  jego umiejętności, podpowiedzieć  w jaki sposób może rozwijać swoje pasje, talenty.