Kilka cennych wskazówek

do rodzicw

https://www.saferinternet.pl/pliki/publikacje/Co-moje-dziecko-robi-na-youtube-ULOTKA-FIN.pdf

Ulotka dla rodziców zawierająca najważniejsze informacje o ulubionej platformie filmowej młodzieży - jej realiach i zagrożeniach.

przewodnik

https://akademia.nask.pl/publikacje/Internet_Zabawek.pdf

PORADNIK POMYŚL, ZANIM KUPISZ

Publikacja zawiera porady dla dorosłych na temat tego, jak dokonać rozważnego zakupu sprzętu elektronicznego dla dzieci. Znajdziemy tu także opis zagrożeń internetowych, wskazówki, jak chronić przed nimi najmłodszych, oraz informacje o miejscach, w których na wypadek takich problemów można szukać pomocy.

https://akademia.nask.pl/publikacje/032-9%20Broszura-Pomysl-Zanim-Kupisz-A5-v8-26-11-2015.pdf

 

PUBLIKACJA NASTOLATKI WOBEC INTERNETU

Publikacja podsumowuje wyniki badań z 2016 r. na temat aktywności nastolatków w internecie, edukacyjnej roli sieci i urządzeń mobilnych, przyjmowanej przez młodzież sieciowej tożsamości, zachowań małoletnich użytkowników internetu, świadomości zagrożeń i sposobów reagowania na przemoc.

https://akademia.nask.pl/publikacje/Nastolatki_wobec_internetu_.pdf

 

NA KONIEC KILKA FILMÓW Z CYKLU PROJEKTU  „ZOSTAŃ ZNAJOMYM SWOJEGO DZIECKA”

Projekt edukacyjny „Zostań znajomym swojego dziecka” adresowany jest do rodziców i opiekunów. Jego celem jest zachęcenie ich do aktywnego uczestniczenia w internetowym życiu dzieci, poznania ich zainteresowań i wirtualnej społeczności. Poniżej link do kilku filmików instruktażowych.

https://www.saferinternet.pl/materialy-edukacyjne/materialy-multimedialne/zostan-znajomym-swojego-dziecka.html